• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     RSS Wpisy w blogu "2020" "sierpień"

     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Jak widzą koty? Jakie kolory widzi kot?

     Jak widzą koty? Jakie kolory widzi kot?

     31 sierpnia 2020
     Mając w domu kociaka na pewno niejednokrotnie zastanawialiście się jak widzą koty, czy widzą kolory i dlaczego lepiej niż my widzą w ciemnościach. Te i wiele innych pytań nasuwają się w kontekście zmysłu wzorku u mruczków. Poniżej postaramy się obalić kilka mitów związanych z kocim widzeniem oraz potwierdzić niektóre przypuszczenia.
     Zdjęcie dla posta Jak pies z kotem...

     Jak pies z kotem...

     22 sierpnia 2020
     … czyli o adaptacji psa i kota we wspólnym domu. Temat niezwykle ważny dla tych, którzy posiadając już jednego pupila pragną dać dom jeszcze jednemu. Czasem udaje się, że zwierzęta się od razu akceptują jednak zwykle należy to do rzadkości i zależeć może od charakteru, sposobu bycia i temperamentu obu zwierząt, a także od wieku i tego jak długo przebywały same. Adaptacja nie należy do najłatwiejszych zadań jednak przeprowadzona z głową i myślą o podopiecznych przy wykazaniu dużej dozy cierpliwości może się udać bez problemów. Niekiedy jednak trzeba będzie wezwać na pomoc posiłki i zgłosić się do behawiorysty, który obserwując zachowanie zwierząt w domu w ich codziennym środowisku pomoże w rozwiązaniu problemu.
     Zdjęcie dla posta Jak widzi pies?

     Jak widzi pies?

     16 sierpnia 2020
     Będąc właścicielem psiaka zapewne nie raz przyszło Wam do głowy pytanie jak widzi Wasz pies? Czy świat jego oczami wygląda tak jak nasz? A może zastanawialiście się jakie kolory są dla czworonoga rozpoznawalne czy jednak widzi on wszystko w szarych barwach? Pytania te budzą wiele wątpliwości i są częstym tematem do dyskusji wśród posiadaczy psiaków. Spróbujemy odpowiedzieć na większość z nich i obalić mity z tym związane.
     Zdjęcie dla posta Ile trwa ciąża u psa?

     Ile trwa ciąża u psa?

     9 sierpnia 2020
     Odpowiedź na to pytanie jest prosta i można ją zawrzeć w jednym zdaniu jednak poruszając ten temat warto zagłębić się w inne zagadnienia dotyczące psiej ciąży jak chociażby jej przebieg i objawy. Więc ile trwa ciąża u psa? Jest to około 58-63 dni, czyli +/- dwa miesiące. Po tym czasie suka powinna urodzić w pełni rozwinięte i zdrowe szczenięta. Warto zastanowić się czy podczas porodu damy radę jej pomóc. Jeżeli nie czujemy się na siłach należy zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii.
     Zdjęcie dla posta Ile żyją koty? Czy dachowce żyją dłużej?

     Ile żyją koty? Czy dachowce żyją dłużej?

     2 sierpnia 2020
     Przygarniając malucha, kupując kota czy adoptując bądź biorąc ze schroniska czworonoga często zadajemy pytanie, ile ma lat, miesięcy lub tygodni. Dodatkowo zagłębiając się w to zagadnienie ma znaczenie czy kot żyje w domu czy jest wychodzący oraz to jakiej rasy jest nasz milusiński. Te i wiele innych aspektów mają znaczący wpływ na długość życia kotów.
     back to top
     Filtry