• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Ile powinien jeść pies?

     Ile powinien jeść pies?

     Ile powinien jeść pies?

     Odpowiedź brzmi: To zależy!

     Karma sucha dla psa

     Dieta psa powinna być dobrana do stanu, w którym aktualnie znajduje się pies. Żywienie szczeniaka będzie różnić się od żywienia psa po zabiegu lub suczki w ciąży. Sprawa staje się prosta, jeżeli zdecydujecie się karmić psa suchą karmą. Obecnie producenci karm tworzą spersonalizowane mieszanki.

     W ofercie możecie znaleźć karmy dla szczeniąt, psów dorosłych, seniorów i psów z alergią pokarmową. Każda        kategoria jest rozbita na karmy dla psów małych,          średnich i dużych ras. Różnią się one przede wszystkim wielkością krokieta, ale również wartością energetyczną. Dodatkowo w ofercie niektórych producentów znajdziecie karmy wzmacniające okrywę włosową, wspomagające układ trawienny i karmy light.

     Ale....nie o tym przecież mowa. Załóżmy, że karma już została dobrana. Ile więc jej podać?

     Tu należy szczerze odpowiedzieć na pytanie ile godzin dziennie pies jest aktywny. Pod uwagę trzeba wziąć długość i intensywność spacerów, czas poświęcony na gryzienie oraz zabawy z opiekunem.

     Pies aktywny, czyli spędzający na spacerach więcej niż 3 godziny dziennie i pies pracujący będzie potrzebował większej ilości karmy niż kanapowiec, który spaceruje maksymalnie godzinę dziennie.

     Należy również zwrócić uwagę na porę roku, ponieważ w zimę zapotrzebowanie energetyczne może wzrosnąć od 10% do 90%!

     Każdego psa powinno karmić się 2-3 razy dziennie, chyba że jest to szczeniak. Informację na temat żywienia szczeniąt znajdziecie w poprzednim artykule!

     I tu mój komentarz się wyczerpuje. Głównie dlatego, że każdy producent umieszcza na opakowaniu informację ile gramów danej karmy dziennie powinien spożyć Wasz pupil.

     Ponieważ są to karmy pełnoporcjowe i zbilansowane nie musicie się martwić, że nie dostarczycie Waszemu psiakowi odpowiednich ilości witamin i minerałów.

     Dieta mokra/gotowana

     Z karmą mokrą, dostępną najczęściej w puszkach, sprawa wygląda podobnie jak w przypadku karm suchych. Producenci podają na opakowaniu kaloryczność oraz ilość karmy, którą należy podać psu w ciągu dnia.

     Gdy jednak zdecydujecie się sami gotować psu będzie to wymagało więcej zaangażowania. Najlepiej skontaktować się z psim dietetykiem, który przygotuje odpowiednią dietę. Polecam taki zabieg, ponieważ w przypadku diety gotowanej ważny jest każdy aspekt. Należy dobrać odpowiednią ilość witamin i minerałów, białka, węglowodanów oraz tłuszczy. Do tego należy znać listę produktów, które pies może spożyć. Niestety wiele produktów, które są dobre dla ludzi okazują się trujące dla zwierząt. Jeżeli jesteście ciekawi, które to konkretnie produkty to odsyłam do mojego artykułu „Czego nie może jeść pies”.

     W naszym sklepie znajdziecie szeroką gamę karm dla psów. Zapraszamy również do odwiedzenia nas stacjonarnie, abyśmy mogły jeszcze lepiej dobrać karmę dla Waszych podopiecznych.

     Tech. Wet. Ewelina Krzyżniewska

      

     Produkty powiązane z tym postem

     Obrazek Bozita bez Dodatku Zbóż Mother & Puppy Łoś 12kg
     Bezzbożowa karma dla ciężarnych i karmiących suk, oraz dla szczeniąt i młodych psów. BIAŁKO 30%, W KTÓRYM 76% TO BIAŁKO ZWIERZĘCE, ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZU 16%
     Obrazek Dolina Noteci Premium Pure Bogata w Kaczkę Puszka 800 g- Mokra karma dla Psa Alergika
     Podaruj swojemu psu odrobinę luksusu! Skład karmy został skomponowany w taki sposób, aby zapewnić obecność wysokiej jakości składników odżywczych gwarantujących prawidłowy przebieg wszystkich procesów metabolicznych. Kaczka i surowce z niej pochodzące stanowią cenne źródło żelaza oraz selenu – składników mineralnych odgrywających istotną rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji krwi. Dodatkowo tłuszcz z kaczki jest cennym źródłem wielonasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny n-6, które świetnie wpływają na kondycję skóry poprawiając wygląd sierści pupila. Twój pies już na nią czeka!
     Obrazek Dolina Noteci Bogata w Dziczyznę 400g
     Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów wszystkich ras bogata w dziczyznę 400 g Odpowiednio skomponowana karma dostarcza psu niezbędnych składników. Mięso i produkty pochodzące z dziczyzny stanowią cenne źródło żelaza, selenu, miedzi i cynku. Są to składniki mineralne odgrywające istotną rolę w pobudzaniu funkcji obronnych organizmu, jak i stymulacji właściwości przeciwutleniających płynów ustrojowych. Odgrywają również istotną rolę w regulacji funkcji skóry. Dziczyzna jest także źródłem witaminy B12, niacyny oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Zapewni dobre samopoczucie Twojego psa!
     Obrazek Acana Classic Red Dog 340g
     ACANA CLASSICS przygotowana jest według Biologicznie Odpowiednich standardów, w naszej wielokrotnie nagradzanej kuchni NorthStar® oraz przepełniona wartościami odżywczymi, które idealnie spełniają wymogi żywieniowe wszystkich psów, na każdym etapie życia.
     Obrazek FarmFood Gryzak dla Psa Kość 14-17cm
     Naturalna przekąska, wspaniała zabawa i zdrowie to połączenie idealne, które dają Twojemu Pupilowi gryzaki FarmFood. Stworzone w 100% z naturalnej, grubej skóry bydlęcej zapewniają świetną zabawę równocześnie czyszcząc zęby. Skóra, z której wykonane są gryzaki jest oczyszczona i wolna od szkodliwych substancji. FarmFood to nie tylko wysoka jakość zapewniająca długą przyjemność z żucia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo Twojego pupila, które daje w pełni strawny gryzak.
     Obrazek Sucha Karma dla Dorosłych Psów Dużych Ras Raw Paleo 12kg
     Naturalna, bezzbożowa karma zawierająca aż 80g indyka w 100g karmy, przeznaczona dla psów dorosłych ras dużych

     Pozostaw komentarz

     back to top
     Filtry