• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Jak nauczyć szczeniaka załatwiania się na zewnątrz?

     Jak nauczyć szczeniaka załatwiania się na zewnątrz?

     Jedną z pierwszych potrzeb dla nas jako „młodych” posiadaczy szczeniaka, psa jest nauka czystości. Nie jest to trudna, aczkolwiek pracochłonna sztuka zwłaszcza w pierwszych tygodniach po przybyciu do nowego domu. Wymaga od właścicieli poświęcenia czasu i uwagi, a także konsekwencji zarówno w stosunku do siebie jak i pupila.

     Nauka załatwiania się, czyli cierpliwości!

      

     Po pierwsze musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zwieracze u tak młodego pieska zaczynają pracować dopiero około ósmego miesiąca życia. Tak naprawdę nasz pupil dopiero wtedy jest fizycznie w stanie trzymać mocz. Musimy przygotować się na to, że szczeniakowi mogą zdarzyć się wpadki i jest to zupełnie naturalne.

      

     Po drugie pies, żeby miał wyregulowane potrzeby fizjologiczne musi otrzymywać posiłki o określonych porach. Jest to konieczne abyśmy mogli mniej więcej określić, kiedy szczeniak będzie potrzebował się załatwić. Wprowadzenie planu dnia dla psa jest bardzo ważne zarówno dla właścicieli jak i dla niego samego. Pomaga mu to wyrobić pewne nawyki, a nam ułatwi naukę załatwiania się i pomoże w późniejszym funkcjonowaniu z czworonogiem.

      

     Dodatkowo istotne jest, aby szczeniak zrozumiał, że wyjście na zewnątrz jest w określonym celu, czyli jest to dla niego czas na załatwienie potrzeb fizjologicznych. Dlatego tak ważne jest, aby na początku spacery były bardzo krótkie, ale równocześnie pamiętajmy, że powinny być bardzo częste. Niestety może wiązać się to nawet z kilkunastokrotnym wyjściem na zewnątrz tego samego dnia.

     Im szybciej tym lepiej.

      

     Naukę czystości powinno zacząć już od pierwszej chwili. Na samym początku warto zaopatrzyć się w maty oraz podkłady higieniczne, płyny przywabiające, które będą pomocne w nauce czystości. Przydają się one, zwłaszcza kiedy jesteśmy w pracy lub w nocy nie mamy możliwości wyjścia z psem. Świetną pomocą będą również smakowite przysmaki dla psów jako nagroda za każde prawidłowe załatwienie potrzeby fizjologicznej.

      

     Możemy być pewni, że nasz pupil będzie chciał załatwić się po piętnastu- dwudziestu minutach po posiłku, dłuższej zabawie lub zaraz po tym jak się przebudzi. W każdej takiej sytuacji bierzemy szczeniaka i stawiamy go dopiero na trawie. Maluch szybko załapie, że powinien się załatwić. Czas przebywania na zewnątrz to kilka minut. Jeśli w tym czasie pies nie załatwi swoich potrzeb, wracamy do domu i znów po kilku, kilkunastu minutach ponawiamy próbę.

      

     Podsumowując nauka szczeniaka załatwiania się na zewnątrz to wyczerpujący czas dla świeżo upieczonych właścicieli, zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Na szczęcie psy to bardzo mądre stworzenia i szybko się uczą. Nie należy przejmować się wpadkami, które oczywiście mogą się przytrafić. To zupełnie normalne. Wytrwałość i konsekwencja ze strony właściciela przyniesie szybki efekt.

     Życzymy powodzenia i cierpliwości!

     Produkty powiązane z tym postem

     Obrazek Podkład Higieniczny Chłonny 50 szt.
     Wyjątkowo chłonne podkłady higieniczne dla zwierząt (psów, kotów...) wykonane są aż z 5 warstw, co jest gwarancją wysokiej szczelności i nieprzemakalności. Podkłady jednorazowe sprawdzą się idealnie do wykładania kojców i kuwet dla zwierząt. Są miękkie i nie rozwarstwiają się, a ponadto wyjątkowo szybko i dokładnie pochłaniają wszelką wilgoć, zapewniając tym samym najlepszą ochronę.
     Obrazek Torebki na Odchody Dog Pick Up Zapach Lawendowy TRIXIE 4x20 szt.
     Woreczki na psie odchody to absolutna konieczność, dla świadomych właścicieli zwierząt domowych, którzy dbają o środowisko i estetykę wspólnych terenów zielonych. Woreczki na odchody pozwolą na szybkie, proste i przede wszystkim wyjątkowo higieniczne usunięcie psich kup. Wystarczy nałożyć woreczek na odchody na dłoń, zebrać psie odchody, zawiązać i wyrzucić całość do wyznaczonego pojemnika. To tak niewiele – a tak znacząco wpłynie na czystość terenów zielonych. Woreczki na odchody wykonane są z odpornego na rozdarcia materiału i są o zapachu lawendy. Rolki nie są duże – są poręczne i wygodne. Worek na odchody łatwo można schować w kieszeni.
     Obrazek Smycz Taśma Przedłużana dla Psa 10/240
     Smycz z taśmy przedłużana z możliwością regulowania długości , w trzech miejscach. Posiada dwa karabinki . Długość 130-240 cm , szerokość 1 cm. Dostępna w kolorach : czerwony , czarny, niebieski.

     Pozostaw komentarz

     back to top
     Filtry