• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Jak skompletować wyprawkę dla kota?

     Jak skompletować wyprawkę dla kota?

     Rozważając zakup, adopcję lub przygarnięcie kociaka, warto wcześniej przygotować się na jego przybycie. Dzięki temu nie będziemy się denerwować czy aby na pewno o czymś nie zapomnieliśmy. Oczekując na mruczka w pełnej gotowość ułatwicie mu aklimatyzację w nowym miejscu, a sami będziecie mogli cieszyć się czasem spędzonym z puchatym domownikiem. O to jak najlepiej przygotować się na przybycie do domu kociaka oraz co powinna zawierać na starcie kocia wyprawka podpowiada właściciel hodowli kotów Devon Rex- Wilkotki.

     Co powinna zawierać wyprawka dla kociaka?

     Istnieje kilka absolutnie obowiązkowych akcesoriów dla kota, w które powinniśmy się zaopatrzyć zanim przyniesiemy do domu mruczka. Z pewnością wraz z upływem czasu i zapoznaniem się z potrzebami naszego kociaka powinniśmy na bieżąco na nie odpowiadać. Koty wychodzące powinny nosić obrożę z adresówką oraz zostać zachipowane. Ułatwi nam to ich odnalezienie w razie zaginięcia. W wypadku kotów mieszkających w bloku, kamienicy lub budynkach wielkopiętrowych warto pomyśleć o zabezpieczeniu okien i balkonów specjalną siatką uniemożliwiającą wypadnięcie mruczka. W tym miejscu można wymieniać wiele rzeczy jednak nie są one niezbędne od pierwszych chwil kociaka w domu, a można się w nie zaopatrzyć po zaznajomieniu z mruczkiem. Co więc powinna zawierać kocia wyprawka?

     Po pierwsze miski. W zależności od sposobu żywienia kot powinien mieć co najmniej dwie miski. Jedną na karmę, drugą na wodę. Karmiąc kota w sposób mieszany rekomendujemy rozwiązanie trzech misek. Jedną na karmę mokrą/ świeże mięso, drugą na karmę suchą i trzecią na wodę. Pamiętaj, aby zapewnić kotu stały dostęp do świeżej wody zwłaszcza w upalne dni. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można ustawić kilka misek z wodą lub fontannę na wodę, która świetnie sprawdzi się podczas dłuższej nieobecności w domu. Rozwiązanie to sprawdzi się w szczególności, jeżeli posiadamy więcej niż jednego kota.

     Niemniej istotną kwestią jest zakup kuwety i łopatki. Powinna się znaleźć w domu przed kociakiem lub co najmniej w tym samym czasie. Kot po przybyciu do nowego domu musi mieć możliwość załatwienia swoich potrzeb. Najlepiej od razu pokazać mu kuwetę. W przeciwnym razie może załatwić się gdzie indziej. Koty z naszej hodowli w momencie wydania potrafią korzystać z kuwety zamkniętej (toalety) jednak nie wszystkie koty są tego nauczone i mogą wymagać zaopatrzenia się w kuwetę otwartą. Przygarnięte, nie mieszkające dotąd w żadnym domu będą musiały się nauczyć korzystania z kuwety od podstaw.

     Po trzecie żwirek. Choć to nieodłączny element kuwety jego wybór wcale nie musi być oczywisty. Obecnie dostępne są żwirki bentonitowe, silikonowe, drewniane oraz kukurydziane. Nasze kociaki korzystają z kukurydzianego. Jest on bardzo wygodny. Bardzo dobrze się zbryl i można go wyrzucać do toalety.  Przed podjęciem decyzji o wyborze żwirku warto dowiedzieć się do jakiego kociak jest przyzwyczajony. Czasem zmiana żwiru może spowodować niechęć do korzystania z kuwety.

     Kolejną istotą kwestią jest drapak. To bardzo ważne, aby kot mógł zaspokajać swoje naturalne instynkty jednocześnie dbając o pielęgnację swoich pazurów. Zapewniając kotu miejsce do drapania minimalizujemy ryzyko zniszczeń innych przedmiotów w naszym domu. Ponadto drapak to świetne miejsce zabaw. Im bardziej rozbudowany tym większa frajda i zabawa na długie godziny.

     Każdy kot powinien mieć również swoje legowisko. Jeżeli zaopatrzyłeś się w drapak wyposażony w budkę lub miejsce do spania nie jest ono niezbędne na samym początku. Jednak koty lubią zmieniać miejsca i na pewno będą zadowolone z dodatkowego, przytulnego miejsca, gdzie będą mogły udać się na drzemkę.

     Równie ważną sprawą jest karma. Koty wychodzące z naszej hodowli otrzymują zapas karmy na kilka dni tak, aby nowy opiekun mógł zaopatrzyć się w to czym do tej pory były karmione. Jeżeli mamy taką możliwość warto dowiedzieć się wcześniej o dotychczasowym sposobie żywienia mruczka. W innym wypadku należy zaopatrzyć się w niewielką ilość karmy i sprawdzić, czy odpowiada naszemu kociakowi. Pamiętaj, aby wybierać karmy wysokiej jakości o dużej zawartości mięsa. Jeżeli opiekujemy się malutkimi kotkami, które są z dala od kociej mamy, a wymagają jeszcze dokarmiania, warto podać im specjalne mleko dla kociąt FarmFood, które zapewni im niezbędne składniki odżywcze.

     Wymieniliśmy niezbędne akcesoria, bez których funkcjonowanie kota w domu byłoby właściwie niemożliwe jednak nie wolno nam zapomnieć o transporterze, który w rzeczywistości potrzebny będzie jako pierwszy. To właśnie on zapewni kociakowi bezpieczną podróż do domu. Przyda się również podczas wizyt u weterynarza lub podróży. Nie będzie on zbyt często używany jednak, kiedy zajdzie konieczność użycie go okazuje się bardzo przydatny.

     Miłym akcentem w nowym domu będzie zabawka, która pozwoli kotu na oswojenie się, a nam na nawiązaniu relacji z mruczkiem. Choć nasze koty dostają wraz z wyprawką zabawkę to w tym temacie od przybytku głowa nie boli, a wybór zabawek jest spory. Warto na początku wykorzystywać te angażujące zarówno kociaka jak i nowego opiekuna. To świetny sposób na budowanie długoletniej przyjaźni.

     Na sam koniec warto pomyśleć o akcesoriach do pielęgnacji. Nie są one niezbędne w pierwszych dniach kociaka u nas w domu jednak warto od małego przyzwyczajać je do zabiegów pielęgnacyjnych jak czesanie czy obcinanie pazurów. Im młodszy kot tym łatwej go przyzwyczaić do regularnej pielęgnacji.

     Pamiętaj, że niezależnie czy kupujesz, adoptujesz czy też przygarniasz kota dla niego najważniejsze jest, aby znalazł ciepły dom pełny kociej miłości. To w połączeniu z niezbędnym minimum pozwoli na zyskanie przyjaciela na długie lata, który podczas zimowych wieczorów będzie wylegiwał się na Twoich kolanach radośnie mrucząc jak to Devony mają w zwyczaju. No chyba, że trafisz na taki okaz jak nasz dachowiec Pipi, który chodzi swoimi ścieżkami;)

      

      

      

     Produkty powiązane z tym postem

     Obrazek Omega Paw Elite Roll 'n Clean Delux Samoczyszcząca Kuweta dla Kotów Rozmiar L
     Roll 'N Clean Deluxe jest wyższą klasą serii kuwet dla kotów Roll' N Clean. Podobnie jak wersja standardowa, można go szybko i łatwo wyczyścić, po prostu przesuwając go na bok. Znakomite aplikacje chrome charakteryzują wersję deluxe. Wejście premium sprawia, że wejście i wyjście kota jest jeszcze wygodniejsze. Ponadto zmniejsza wynoszenie żwirku.
     Obrazek SKINNEEEZ Pluszowa Kaczka Zabawka dla Kota z Kocimiętką
     Pluszowa zabawka bez wypełnienia, o długości 10cm. Typowa „skórka” idealnie oddająca wrażenie upolowanej zdobyczy. Nasączona kocimiętką dla większej atrakcyjności.
     Obrazek Miska Ceramiczna dla Kota YARRO
     Miska ceramiczna dla kota.

     Pozostaw komentarz

     back to top
     Filtry