• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Jak skompletować wyprawkę dla szczeniaka?

     Jak skompletować wyprawkę dla szczeniaka?

     Drogi opiekunie! Pojawienie się szczeniaka w domu to ważne wydarzenie dla każdego domownika, a także duże przeżycie dla samego psiaka. W końcu znajduje on nowy, kochający dom opuszczając rodzinne gniazdo lub schronisko czy też tymczasowego opiekuna. Przed przybycie do domu nowego mieszkańca warto zapoznać się z jego potrzebami. Odpowiednie przygotowanie się na jego przyjście oszczędzi Ci utraty cennego czasu i niepotrzebnego zdenerwowania, że o czymś zapomniałeś. Warto podkreślić, że psy doskonale odczytują nasze emocje, dlatego też powinniśmy spokojnie, z otwartą głową oczekiwać nowego domownika. Jak więc się przygotować na przybycie szczeniaka oraz co jest niezbędne na start dla Ciebie i Twojego pupila?

     Szczeniak w domu- poważna decyzja

     Mamy nadzieję, że podejmując decyzje o pojawieniu się szczeniaka w Twoim domu jest ona dobrze przemyślana. Psy to cudowne zwierzęta jednak ich posiadania wiąże się z wieloma obowiązkami. Pamiętaj, że to decyzja na lata i nieważne czy jedziesz na narty czy wyjeżdżasz na wakacje musisz zadbać o dobro psiaka. To przyjaźń na całe życie w zdrowiu i chorobie. Musisz mieć świadomość również, że uroczy szczeniak szybko dorośnie i może okazać się, że nie jest już taki słodki jak był. Decyzja o stworzeniu domu czworonożnemu przyjacielowi jest niemal równoznaczna z powiększeniem się rodziny. Mimo to zdecydowałeś się na zostanie opiekunem psiaka? Gratulujemy! Teraz zostało już tylko skompletowanie odpowiedniej wyprawki i radość ze wspólnych chwil z pupilem.

      

     Kompletujemy wyprawkę dla szczeniaka- co powinno się w niej znaleźć?

     Warto jeszcze raz podkreślić, że odpowiednio dobrana wyprawka dla szczeniaka jest bardzo ważna zarówno dla psa, ale także dla Ciebie i Twoich bliskich. Wcześniej przygotowana pozwoli na cieszenie się chwilą z pojawienia się w domu pupila i pozwoli na uniknięcie nerwowej atmosfery. O co zadbać najpierw?

     Po pierwsze miski. Wydaje się to oczywiste jednak w natłoku emocji można zapomnieć o najbardziej podstawowych rzeczach. Ważne jest, aby zapewnić miski dla psa dostosowane do jego rozmiaru. Zbyt małe będą powodowały wysypywanie się pokarmu, zbyt duże utrudnią jego spożywanie. Warto podkreślić, że najlepiej posiadać co najmniej dwie miski. Jedną na karmę, drugą na wodę. Pamiętaj, aby zapewnić psu stały dostęp świeżej wody zwłaszcza w upalne dni.

     Posiadając już miski dobrze jest mieć czym je napełnić. Odbierając szczeniaka z hodowli zapewne otrzymasz karmę, którą dotychczasowo jadł pies. Starczy ona pewnie na kilka dni, dlatego przed odbiorem warto zapytać hodowcy czym psiak był karmiony i zaopatrzyć się w karmę dla szczeniąt wcześniej. Jeżeli adoptujesz psa ze schroniska lub domu tymczasowego również warto wcześniej dowiedzieć się o nawyki żywieniowe pupila. Niekiedy jednak nie ma takich możliwości. Warto wówczas powoli wypróbować różne karmy i sprawdzić, która jest najbardziej odpowiednia dla czworonożnego przyjaciela. Pamiętaj jednak, że nie powinno zmieniać się gwałtownie karmy, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na pupila.

     Każdy szczeniak powinien też mieć własne posłanie. Młode psiaki zazwyczaj tryskają energią i są ciekawe świata. Może jednak zdarzyć się tak, że Twój pupil będzie zestresowany zmianami jakie zaszły w jego życiu i będzie czuł się niepewnie. Posiadając własne legowisko będzie wiedział, że to jego miejsce, w którym może czuć się bezpiecznie. Dodatkowo legowisko dla psa jest dla niego miejscem odpoczynku, oazą spokoju oraz samotnią. Tak, psy też czasem potrzebują własnej przestrzeni. Wybierając legowisko dla psa pamiętaj, aby było komfortowe. Zbyt małe nie pozwoli na wyciągnięcie się natomiast zbyt duże nie da poczucia intymności i bezpieczeństwa.

     Absolutnym „must have” każdego szczeniaka są zabawki. Powinny one być bezpieczne dla Twojego pupila, dlatego wybieraj te specjalnie dla niego przeznaczone. Piłki, aportery, sznury, pluszowe i gumowe, a także inne pozwolą na ciekawe spędzenie czasu jednocześnie stymulując rozwój Twojego psiaka. Pamiętaj, że wspólna zabawa to nie tylko radość, ale przede wszystkim zacieśnianie relacji z czworonożnym przyjacielem.

     Na koniec nie można zapomnieć o podstawowych rzeczach jakimi są smycz, obroża lub szelki. Jednym z najprzyjemniejszych obowiązków opieki nad psem są wspólne spacery, które dzięki tym akcesoriom są możliwe. Pamiętaj, że początkowo może zaistnieć konieczność nauczenia pupila chodzenia na smyczy i załatwiania się poza domem- chyba, że posiądzie tą umiejętność wcześniej. Warto również zaopatrzyć się w adresówkę z numerem telefonu lub adresem przypinaną do obroży lub szelek. W wypadku zaginięcia psiaka może okazać się ona bardzo przydatna. Ostatnią rzeczą są woreczki na psie odchody, które każdy właściciel powinien zabierać ze sobą na spacer lub inne wyjście z pupilem.

     Podsumowując, podejmując ważną decyzję o pojawieniu się szczeniaka w domu należy się dobrze do tego przygotować. Warto zawczasu skompletować wyprawkę. Na start powinna ona zawierać miski, karmę, legowisko, zabawki oraz wszystko to co związane jest z wyjście na spacer, z woreczkami na nieczystości włącznie. Pojawienie się w domu pupila to wielka odpowiedzialność dająca przyjaciela na całe życie.

     Produkty powiązane z tym postem

     Obrazek FarmFood Mleko dla Szczeniąt i Kociąt 500g
     Farm Food No.1 to pełnowartościowe mleko zastępcze dla szczeniąt, kociąt i innych małych ssaków na bazie mleka koziego. Mleko FarmFood No. 1stosuje się jako uzupełnienie mleka matki lub jako jego substytut. Można podawać go od pierwszego dnia życia aż do zakończenia karmienia.
     Obrazek Acana Puppy&Junior Dog 340g
     Formuły ACANA HERITAGE to nasze oryginalne Biologicznie Odpowiednie Jedzenie, które stworzyliśmy aby uczcić naszą tradycję pozyskiwania świeżych, regionalnych składników blisko domu - od farmerów, ranczerów i rybaków, których znamy i którym ufamy. Wszystkie składniki dostarczane są w proporcjach WholePrey™, dzięki czemu wartości odżywcze dostarczane są w sposób naturalny, bez potrzeby sztucznej suplementacji.
     Obrazek Play Strong Mini Ball Piłka ze Sznurkiem 5,7cm
     Praktycznie niezniszczalne gumowe zabawki dla psów szczególnie potrzebujących wytrzymałych zabawek. Wykonane z bardzo mocnego materiału TPR (Thermo Plastick Rubber) odpornego na gryzienie i przeżuwanie.

     Pozostaw komentarz

     back to top
     Filtry