• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Karma Mokra dla Psa

     Dieta Twojego Pupila powinna być, kompleksowa, odpowiednio zbilansowana i bogata w niezbędne składniki odżywcze. Właściwie dobra karma mokra może stanowić świetne uzupełnienie diety lub przy odpowiednio dobranej suplementacji być jej podstawą.Dzięki dużemu wyborowi smaków można dobrać specjalną dla Twojego czworonoga.

     Wybierając karmę warto kierować się zarówno smakiem jak i składem. Należy zastanowić się czy będzie ona podstawą żywienia czy jedynie uzupełnieniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na coraz to popularniejsze alergie i nietolerancje pokarmowe. Dla psów z tendencjami do takich schorzeń należy dobierać karmy tworzone specjalnie dla nich np. nie zawierające zbóż czy kurczaka, w zależności od rodzaju alergii. Podobnie jak karmy suche, karmy mokre można podzielić ze względu na wiek. Wyróżniamy te dla szczeniąt (junior, puppy), psów dorosłych oraz seniorów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo karmy renomowanych marek takich jak Dolina Noteci, Applaws czy Bozita. Zależy nam bardzo na tym, aby oferowane przez nas karmy były wysokiej jakości oraz aby odpowiadały na potrzeby Państwa pupili.

     Filtry
     15
     Items
     of
     150
     Obrazek Mokra Karma dla Dorosłych Psów Raw Paleo Indyk 400g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego psa. Aż 70% indyka i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Szczeniąt Raw Paleo z Wołowiną 800g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego szczeniaka. Aż 70% wołowiny i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Szczeniąt Raw Paleo z Wołowiną 400g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego szczeniaka. Aż 70% wołowiny i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Szczeniąt Raw Paleo z Indykiem 800g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego szczeniaka. Aż 70% indyka i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Szczeniąt Raw Paleo z Indykiem 400g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego szczeniaka. Aż 70% indyka i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Szczeniąt Raw Paleo z Jagnięciną 800g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego szczeniaka. Aż 70% jagnięciny i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Szczeniąt Raw Paleo z Jagnięciną 400g
     Supernaturalna karma mokra dla Twojego szczeniaka. Aż 70% jagnięciny i podrobów w jednej puszce!
     Obrazek Mokra Karma dla Psów Vet Life Gastrointestinal 300g
     Choroby zapalne żołądka i jelit, nieprawidłowe trawienie i wchłanianie.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów Vet Life Hypoallergenic 300g
     Ograniczenie występowania niepożądanych reakcji na pokarm.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów Vet Life Struvite 300g
     Rozpuszczanie kamieni struwitowych i zapobieganie nawrotom kamicy struwitowej.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów Vet Life Renal 300g
     Przewlekła lub ostra niewydolność nerek; wsparcie w leczeniu zastoinowej niewydolności serca.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów 4T Vet Hepatic 400g
     Karma dietetyczna dla psów dorosłych wspierająca funkcję wątroby w przypadku jej przewlekłej niewydolności.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów 4T Vet Intestinal 400g
     Dieta dla psów z zaburzeniami funkcji przewodu pokarmowego.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów 4T Vet Intestinal 200g
     Dieta dla psów z zaburzeniami funkcji przewodu pokarmowego.
     Obrazek Mokra Karma dla Psów 4T Vet Recovery 400g
     Karma dietetyczna dla psów wspierająca powrót do zdrowia i normalnego żywienia.

     Jak karmić psa, czyli wszystko o żywieniu psa.

     Posiadając psiaka już od początku powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu, iż prawidłowe żywienie naszego pupila w zgodzie z jego naturalnymi potrzebami zapewni mu zdrowe, długie i szczęśliwe życie. Rynek karm jest dziś bardzo nasycony, jak więc wybrać idealną dla naszego czworonoga?

     Na co zwracać uwagę wybierając karmę.

     Po pierwsze skład. Wybierając karmę dla swojego psiaka powinniśmy kierować się, zupełnie jak w wypadku zakupu żywności dla nas samych, składem. Ważne, aby to co oferuje karma było przejrzyście i rzetelnie opisane. Dobrze wybierać te, których składniki są jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Na co więc zwracać uwagę?

     Istotna jest wysoka zawartość mięsa w karmie. Im bliżej początku opisu składu znajduje się mięso tym karma będzie go zawierać więcej. Powinno się unikać mączek mięsnych ze względu na to, że są one przetworzone, a dodatkowo mają gorsze walory smakowe. Ponadto warto zwrócić uwagę, na za zawartość olejów rybich i roślinnych, ponieważ są one cennym źródłem kwasów omega-3 i omega-6. Są one bardzo istotne w rozwoju szczeniaków, a także wykazują pozytywny wpływ na układ nerwowy czworonogów. Dodatkowo coraz częściej mówi się o pozytywnym wpływie probiotyków w diecie zwierząt. Pomagają one w utrzymaniu odpowiednie flory bakteryjnej oraz poprawiają trawienie. Na koniec dobrze, aby karma naszego psiaka zawierała warzywa i owoce, które są źródłem niezbędnych witamin.

     Tego unikaj

     Zboża, soja oraz sztuczne barwniki i konserwanty to lista składników, których powinno się unikać wybierając karmę dla pupila. Dlaczego? Zboże ze względu na zawartość glutenu bardzo często staje się źródłem alergii pokarmowych. Soja natomiast zawiera fitoestrogeny. Oznacza to, że może wpływać niekorzystnie na układ rozrodczy czworonoga. Ostatnie z listy, sztuczne barwniki i konserwanty, podobnie jak zboże mogą być źródłem alergii, a także nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

     Mokra karma dla psa- zalety jej podawania.

     Jak sama nazwa wskazuje karma dla psa mokra to około 75% wody. Jest ona znacznie mniej kaloryczna od karmy suchej. Ze względu na formę podania sprawdzi się świetnie nie tylko u dorosłych psów, ale będzie równie idealna dla szczeniąt i seniorów, które mogą mieć problemy z gryzieniem twardych krokietów.

     Dużą zaletą mokrej karmy dla psów jest wysoka zawartość wody. Wpływa to bardzo pozytywnie na odpowiednie nawodnienie, układ moczowy oraz układ trawienny. Dodatkowo może być idealnym wyborem dla psów z problemami stomatologicznymi, a także o czym warto wspomnieć, że ze względu na konsystencje mokra karma dla szczeniaka będzie doskonałym rozwiązaniem. Pamiętaj, aby decydując się na żywienie mokrą karmą, w szczególności dbać o higienę jamy ustnej Twojego pupila, ponieważ nie ma on możliwości naturalnego ścierania kamienia nazębnego. Warto wówczas zaopatrzyć się w specjalne gryzaki FarmFood ze skóry bydlęcej, które skutecznie pomogą w walce z kamieniem nazębnym. Ponadto wygodnie saszetki i puszki nie zajmujące dużo miejsca gwarantują łatwość podania karmy. Podając karmę mokrą dla psa nie zapomnij, aby zużyć ją jak najszybciej po otwarciu i przechowywać ją w lodówce.

     Przeglądając szeroki asortyment karm dla psa warto zwrócić uwagę na odpowiedni skład i dopasowanie do naszego czworonoga. Na przykład Dolina Noteci karma mokra dla psa to pełna gama smaków dla psa w każdym wieku.

     Mając już wiedzę dotyczącą żywienia psiaka sam zdecyduj czy tania karma dla psa nie jest czasem pozorną oszczędnością. Źle dobrana dieta już na początku może przynieść przykre konsekwencje w przyszłości.

     back to top
     Filtry