• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     RSS Blog

     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

     Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

     20 listopada 2020
     Pandemia koronawirusa odbija się niekorzystnym echem nie tylko na ludziach, ale również czworonożnych przyjaciołach. Zmniejszona aktywność fizyczna opiekuna bardzo często rzutuje również na psa. Oczywiście na spacer trzeba wyjść, ale nierzadko nie jest on już tak długie jak przed epidemią. Co więcej nasz kiepski nastrój przekłada się również na psiaka. Jak więc w obecnych czasach nie zwariować i dać czworonogowi radość i bliskości, a sobie wytchnienie od home officu? Odpowiedź jest prosta. Joga! Tak, tak. Dobrze przeczytaliście Joga. Istnieje nawet jej odmiana przeznaczona specjalnie dla właścicieli i swoich futrzanych podopiecznych. Zapraszamy do zapoznania z tajnikami Dog Yogi.
     Zdjęcie dla posta Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.

     Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.

     31 października 2020
     Mówi się, że kot przywiązuje się do miejsca, lubi chodzić własnymi ścieżkami, a przyjaźń z nim potrafi być szorstka. To w szczególności odróżnia koty od psów. Mruczki wysyłają jednak wiele sygnałów o swojej sympatii do opiekuna. Trzeba bacznie je obserwować, aby dostrzec co chcą nam przekazać. Oddany właściciel na pewno nie przeoczy dowodu miłości. Jak go jednak dostrzec i rozpoznać?
     Zdjęcie dla posta Jak skompletować wyprawkę dla szczeniaka?

     Jak skompletować wyprawkę dla szczeniaka?

     23 października 2020
     Drogi opiekunie! Pojawienie się szczeniaka w domu to ważne wydarzenie dla każdego domownika, a także duże przeżycie dla samego psiaka. W końcu znajduje on nowy, kochający dom opuszczając rodzinne gniazdo lub schronisko czy też tymczasowego opiekuna. Przed przybycie do domu nowego mieszkańca warto zapoznać się z jego potrzebami. Odpowiednie przygotowanie się na jego przyjście oszczędzi Ci utraty cennego czasu i niepotrzebnego zdenerwowania, że o czymś zapomniałeś. Warto podkreślić, że psy doskonale odczytują nasze emocje, dlatego też powinniśmy spokojnie, z otwartą głową oczekiwać nowego domownika. Jak więc się przygotować na przybycie szczeniaka oraz co jest niezbędne na start dla Ciebie i Twojego pupila?
     Zdjęcie dla posta Stres u zwierząt. Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?

     Stres u zwierząt. Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?

     16 października 2020
     Stres i stan lękowe to nie tylko domena ludzi, ale może także dopaść naszych czworonożnych podopiecznych. Mówi się, że strach ma wielkie oczy. Stres u zwierząt zazwyczaj jest wywołany czynnikami zewnętrznymi i to właśnie niestety najczęściej ludzie są za niego odpowiedzialni. Jak więc mu zapobiec lub chociażby minimalizować sytuacje stresowe? Jak może się to objawiać u naszych czworonogów oraz jak im pomóc w tym trudnym czasie?
     Zdjęcie dla posta COVID-19 kontra zwierzęta. Czy koronawirus jest niebezpieczny dla naszych czworonożnych podopiecznych?

     COVID-19 kontra zwierzęta. Czy koronawirus jest niebezpieczny dla naszych czworonożnych podopiecznych?

     10 października 2020
     Analizując dane prezentowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) koronawirus może być przyczyną zachorowań nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Wyróżnia się kilka typów koronawirusa, które są odpowiedzialne u ludzi między innymi za infekcje dróg oddechowych oraz mogą być przyczyną innych, poważnych jednostek chorobowych. Obecnie mamy do czynienia z siódmym gatunkiem koronawirusa odpowiedzialnym za chorobę COVID-19. Jest on przenoszony drogą kropelkową, dlatego też jego transmisja jest trudna do zatrzymania. W dobie rosnących zakażeń, kiedy to coraz częściej mówi się o drugiej fali epidemii chcemy przypomnieć, czy jest on niebezpieczny dla naszych zwierząt i czy pupile mogą być drogą transmisji?
     Zdjęcie dla posta Jak skompletować wyprawkę dla kota?

     Jak skompletować wyprawkę dla kota?

     25 września 2020
     Rozważając zakup, adopcję lub przygarnięcie kociaka, warto wcześniej przygotować się na jego przybycie. Dzięki temu nie będziemy się denerwować czy aby na pewno o czymś nie zapomnieliśmy. Oczekując na mruczka w pełnej gotowość ułatwicie mu aklimatyzację w nowym miejscu, a sami będziecie mogli cieszyć się czasem spędzonym z puchatym domownikiem. O to jak najlepiej przygotować się na przybycie do domu kociaka oraz co powinna zawierać na starcie kocia wyprawka podpowiada właściciel hodowli kotów Devon Rex- Wilkotki.
     Zdjęcie dla posta Jak liczyć wiek psa?

     Jak liczyć wiek psa?

     7 września 2020
     Każdy z posiadaczy psiego pupila choć raz zastanawiał się jak liczyć wiek czworonoga i ile w przeliczeniu na ludzkie ma lat. Pytania te od dziesięcioleci zastanawiały człowieka i przez ten czas przewinęło się kilka metod, które po latach okazały się niewłaściwe, ale zapewne miały wpływ na ukształtowanie obecnej. Dzięki niej, po lekturze tego artykuły będziesz mógł drogi właścicielu obliczyć wiek swojego psiaka.
     Zdjęcie dla posta Jak widzą koty? Jakie kolory widzi kot?

     Jak widzą koty? Jakie kolory widzi kot?

     31 sierpnia 2020
     Mając w domu kociaka na pewno niejednokrotnie zastanawialiście się jak widzą koty, czy widzą kolory i dlaczego lepiej niż my widzą w ciemnościach. Te i wiele innych pytań nasuwają się w kontekście zmysłu wzorku u mruczków. Poniżej postaramy się obalić kilka mitów związanych z kocim widzeniem oraz potwierdzić niektóre przypuszczenia.
     Zdjęcie dla posta Jak pies z kotem...

     Jak pies z kotem...

     22 sierpnia 2020
     … czyli o adaptacji psa i kota we wspólnym domu. Temat niezwykle ważny dla tych, którzy posiadając już jednego pupila pragną dać dom jeszcze jednemu. Czasem udaje się, że zwierzęta się od razu akceptują jednak zwykle należy to do rzadkości i zależeć może od charakteru, sposobu bycia i temperamentu obu zwierząt, a także od wieku i tego jak długo przebywały same. Adaptacja nie należy do najłatwiejszych zadań jednak przeprowadzona z głową i myślą o podopiecznych przy wykazaniu dużej dozy cierpliwości może się udać bez problemów. Niekiedy jednak trzeba będzie wezwać na pomoc posiłki i zgłosić się do behawiorysty, który obserwując zachowanie zwierząt w domu w ich codziennym środowisku pomoże w rozwiązaniu problemu.
     Zdjęcie dla posta Jak widzi pies?

     Jak widzi pies?

     16 sierpnia 2020
     Będąc właścicielem psiaka zapewne nie raz przyszło Wam do głowy pytanie jak widzi Wasz pies? Czy świat jego oczami wygląda tak jak nasz? A może zastanawialiście się jakie kolory są dla czworonoga rozpoznawalne czy jednak widzi on wszystko w szarych barwach? Pytania te budzą wiele wątpliwości i są częstym tematem do dyskusji wśród posiadaczy psiaków. Spróbujemy odpowiedzieć na większość z nich i obalić mity z tym związane.
     back to top
     Filtry