• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     RSS Blog

     Blog Filtry
     Zdjęcie dla posta Owce w psiej diecie- zdrowa przekąska czy zakazany owoc?

     Owce w psiej diecie- zdrowa przekąska czy zakazany owoc?

     23 lutego 2021
     Przedostatni artykuł poświęciłam produktom, których pies zjadać nie może, natomiast na dziś przygotowałam listę owoców, które będą idealną przekąską dla Waszych pupili.
     Zdjęcie dla posta Dlaczego psy nie mogą jeść czekolady?

     Dlaczego psy nie mogą jeść czekolady?

     13 lutego 2021
     Psy nie mogą jeść czekolady ze względu na zawartą w niej teobrominę. Jest ona szkodliwa dla niektórych zwierząt, również dla kotów i koni. Zjedzenie 2 tabliczek czekolady przez ważącego 25kg psa może okazać się śmiertelne. Spowodowane to jest znacznie wolniejszym tempem metabolizowania teobrominy przez te zwierzęta oraz odmiennym niż u człowieka szlakiem metabolicznym. W efekcie występują zaburzenia układów krążenia i nerwowego.
     Zdjęcie dla posta Kto ponosi odpowiedzialność za szkody spowodowane przez zwierzęta domowe i hodowlane?

     Kto ponosi odpowiedzialność za szkody spowodowane przez zwierzęta domowe i hodowlane?

     4 lutego 2021
     Chociaż każdy podejmując decyzję o przyjęciu zwierzęcia pod swój dach zwykle ma           z tym same pozytywne skojarzenia, ciesząc się jak takie zwierzę ubarwi nasze życie i ile wniesie do niego radości. Pamiętać, jednakże należy o tym, iż posiadanie zwierzęcia to również odpowiedzialność, często również ta najbardziej dotkliwa- finansowa.
     Zdjęcie dla posta Czego nie może jeść pies?

     Czego nie może jeść pies?

     31 stycznia 2021
     Teobromina, persin, ksylitol, dwusiarczki... Czy wiecie co łączy wyżej wymienione substancje? Wszystkie są toksyczne dla psów i już mała ilośc może spowodować poważne problemy zdrowotne. Dziś na tapetę weźmiemy tylko kilka substancji, których Wasz pupil nie może jeść.
     Zdjęcie dla posta O Psie, który potrzebował więcej przestrzeni-czyli yellow dog project

     O Psie, który potrzebował więcej przestrzeni-czyli yellow dog project

     22 stycznia 2021
     Yellow dog jest to międzynarodowy projekt, który powstał w 2012 roku z inicjatywy Evy Oliversson. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat psów, które potrzebują więcej przestrzeni.
     Zdjęcie dla posta Zaufanie kota, czy trzeba na nie pracować latami?

     Zaufanie kota, czy trzeba na nie pracować latami?

     14 stycznia 2021
     Wielokrotnie już wspominaliśmy o tym, że koty lubią chodzić własnymi ścieżkami, chcą być niezależne i mają charakter, który dość często nie jest łatwy. Pamiętajmy jednak, że zawsze można dogadać się ze swoim kociakiem, choć czasem wymaga to od nas sporo cierpliwości. Aby nasza relacja z mruczkiem była długotrwała i solidna powinna być budowana na zaufaniu. Po czym więc poznać, że nasz kot nam ufa?
     Zdjęcie dla posta Bezpieczne święta czyli na co zwrócić szczególną uwagę posiadając zwierzęta.

     Bezpieczne święta czyli na co zwrócić szczególną uwagę posiadając zwierzęta.

     20 grudnia 2020
     Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym zasiądziemy z najbliższymi przy wigilijnym stole i wspólnie będziemy świętować ten piękny czas. Na stole pojawi się mnóstwo pysznych potraw takich jak pierogi z kapustą i grzybami, śledzie, smażony karp czy ryba po grecku. Dom lub mieszkanie udekorujemy cudownymi dodatkami. Nie zabraknie gwiazdy betlejemskiej, nad drzwiami zawiesimy jemiołę, a do wazonu część z nas z przyjemnością włoży lilie.
     Zdjęcie dla posta Cieczka u psa - jak wygląda i jak sobie z nią radzić?

     Cieczka u psa - jak wygląda i jak sobie z nią radzić?

     12 grudnia 2020
     U psów średnich ras pierwsza cieczka pojawia się między 6 a 12 miesiącem życia. W przypadku ras małych może pojawić się wcześniej, a u suk ras dużych wystąpić może w 20-24 miesiącu życia. Ruja pojawia się średnio ras do roku, jednak u małych ras może pojawiać się co pół roku. Cieczki występują u suki całe życie i z wiekiem odstępy między rujami mogą się zwiększyć.
     Zdjęcie dla posta Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

     Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

     20 listopada 2020
     Pandemia koronawirusa odbija się niekorzystnym echem nie tylko na ludziach, ale również czworonożnych przyjaciołach. Zmniejszona aktywność fizyczna opiekuna bardzo często rzutuje również na psa. Oczywiście na spacer trzeba wyjść, ale nierzadko nie jest on już tak długie jak przed epidemią. Co więcej nasz kiepski nastrój przekłada się również na psiaka. Jak więc w obecnych czasach nie zwariować i dać czworonogowi radość i bliskości, a sobie wytchnienie od home officu? Odpowiedź jest prosta. Joga! Tak, tak. Dobrze przeczytaliście Joga. Istnieje nawet jej odmiana przeznaczona specjalnie dla właścicieli i swoich futrzanych podopiecznych. Zapraszamy do zapoznania z tajnikami Dog Yogi.
     Zdjęcie dla posta Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.

     Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.

     31 października 2020
     Mówi się, że kot przywiązuje się do miejsca, lubi chodzić własnymi ścieżkami, a przyjaźń z nim potrafi być szorstka. To w szczególności odróżnia koty od psów. Mruczki wysyłają jednak wiele sygnałów o swojej sympatii do opiekuna. Trzeba bacznie je obserwować, aby dostrzec co chcą nam przekazać. Oddany właściciel na pewno nie przeoczy dowodu miłości. Jak go jednak dostrzec i rozpoznać?
     back to top
     Filtry